Sort by
  • Argentina, 1985

  • Athena

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Next Sohee

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Sick of Myself

  • The Worst Ones

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • In from the Side

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Sublime

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • What We Shared

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Playground

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • A Night of Knowing Nothing

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Cannon Arm and the Arcade Quest

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½