Sort by
  • Unruly

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★½

  • Close

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Holy Spider

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★½

  • More Than Ever

    ★★★★★

  • R.M.N.

    ★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • A Piece of Sky

    ★★★½

  • Beautiful Beings

    ★★★★★

  • Peter von Kant

    ½

  • Speak No Evil

    ½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The Innocents

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Unconfessions

    ★★★★½

  • Toast

    ★★★½

  • The Fox and the Child

    ★★★★★

  • Oldboy

    ½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Happy Together

    ★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★½

  • Three Colours: Blue

    ★★★★½

  • Seams

    ★★★★½

  • Naked Lunch

    ★★

  • From the Reports of Security Guards & Patrol Services - Part Five

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • From the Reports of Security Guards & Patrol Services – Part Eight

    ★★½

  • A Virus Knows No Morals

    ★★★★★

  • From the Reports of Security Guards & Patrol Services – Part One

    ★★★★

  • Break the Power of the Manipulators

    ★★½

  • Silvo

    ★★

  • Daisies

    ★★★½