• tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Duel

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Good Morning, Darling

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ½

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Cookie Num Num

  • Dancing with the Cars

    ½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ½

  • A Day in the Life of the Dead

    ★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ½

  • Soul of the City

    ★½

  • Dory Finding

    ½

  • Unparalleled Parking

    ½

  • To Fitness and Beyond

    ½

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Half Brothers

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½