Bruno has logged 214 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prom

Prom

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gateway

The Gateway

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Esquece Tudo O Que Te Disse

Esquece Tudo O Que Te Disse

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
American: The Bill Hicks Story

American: The Bill Hicks Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moontrap: Target Earth

Moontrap: Target Earth

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry