Bruno has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reading Binging Benning

Reading Binging Benning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Forensickness

Forensickness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bottled Songs: My Crush Was a Superstar

Bottled Songs: My Crush Was a Superstar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Orphea

Orphea

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Dusk

In the Dusk

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Un soupçon d'amour

Un soupçon d'amour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dunce

The Dunce

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once More

Once More

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
River of Gold

River of Gold

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pensão Globo

Pensão Globo

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I Can No Longer Hear the Guitar

I Can No Longer Hear the Guitar

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
As Bodas de Deus

As Bodas de Deus

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
God's Comedy

God's Comedy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Side/Walk/Shuttle

Side/Walk/Shuttle

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Recollections of the Yellow House

Recollections of the Yellow House

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★
Edit this entry