• This Is Paris

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • The Disney Family Singalong

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Ad Astra

    ½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • I See You

    ★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★½

  • When I Get Home

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★½

  • Divine Love

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Express Kidnapping

    ½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Cam

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Capernaum

    ★★★★