Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Astrakan 79

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Wolf and Dog

    ★★★

  • Portrait of God

  • Tommy Guns

    ★★★½

  • They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Mama Weed

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★