bruno has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélia & Duarte

Amélia & Duarte

2015
×
Edit this entry  
28
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
Edit this entry  
16
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roots, Reggae, Rebellion

Roots, Reggae, Rebellion

2016
×
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World According to Xi Jinping

The World According to Xi Jinping

2018
×
Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry