• Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Kingdom of Silence

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Seasapien

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Pride and Protest

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Dracula

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Giri/Haji

    ★★★★½

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Son-Mother

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Certified Mail

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • Saturday Fiction

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½