• Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • All My Life

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½