Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry