Sort by

Bryce has logged 33 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman

Batman

1989
×
★★½
Edit this entry  
30
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
Edit this entry  
14
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Edit this entry