Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

  • Jackals & Fireflies

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • We Cry Together

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • To Leslie

    ★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★½

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Dormitory

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Memoria

    ★★★★