Sort by

brycehuck has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
16
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Read the review Edit this entry  
15
Still

Still

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry