• No Time to Die

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Stardust

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Antebellum

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Tulsa

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • Fatal Affair

  • Unhinged

    ★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Valley Girl

    ★½

  • The Jonestown Haunting

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ★★½

  • Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • My Spy

    ★★

  • Dolittle

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Grand Isle

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Undercover Brother 2

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Friend Request

    ★★½

  • Run with the Hunted

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ravage

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Another Cinema Snob Movie

    ★★★

  • Homewrecker

    ★★½