• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★

  • Jagged

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½