Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry