• Spiral: From the Book of Saw

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • A Teacher

  • Holidate

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Straight Up

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Daddy

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • The Intruder

  • Swallow

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

  • Love You To Death

    ★★★