-ˋˏ brynn ˎˊ- has logged 82 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hostel

Hostel

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emelie

Emelie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
21

21

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry