-ˋˏ brynn ˎˊ- has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
14
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21

21

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's All That

She's All That

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry