• Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★