Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rule 34

Rule 34

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coração de Neon

Coração de Neon

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Labirinto

Labirinto

×
Read the review Edit this entry  
24
Close

Close

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
Edit this entry  
21
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alguns Dias De Lara

Alguns Dias De Lara

2023
×
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Vow

The Vow

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Wanda

Wanda

1970
×
Read the review Edit this entry  
12
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jugular

Jugular

1997
×
Edit this entry  
18
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Read the review Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry