• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • The Little Things

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • First Light

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Godmothered

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ★★

  • Greyhound

    ★★

  • You Should Have Left

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Touch Me

  • Capone

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★

  • Jane Goodall: The Hope

    ★★★½

  • Visit

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★