B has logged 493 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Road

Red Road

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Born in China

Born in China

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Flood

The Flood

2018
×
Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
A Gentle Night

A Gentle Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry