B has logged 59 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★
Edit this entry  
28
Assholes

Assholes

2017
×
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry