Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Plane

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Troll

    ★★

  • Emancipation

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

  • Strange World

    ★★★½

  • Slumberland

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★

  • Devotion

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Frozen Planet II

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

  • Bros

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★★

  • My Son Hunter

    ½

  • Pinocchio

  • Medieval

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Samaritan

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Beast

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★

  • Light & Magic

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★