Sort by
  • Royalteen

    ½

  • Wedding Season

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • Along for the Ride

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • JJ+E

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • My Love

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★½

  • The Con-Heartist

  • Fan Girl

    ★★

  • Out of My League

    ★★½

  • Voice of Silence

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Kapok Tamod Engkanto

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Dead Kids

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Sun

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Friend Zone

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Our Friend

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Exes Baggage

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★

  • The New Romantic

    ★★½

  • Meet Me in St. Gallen

    ★★½

  • Private Life

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Alias Grace

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Boy Dyaryo

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • God's Own Country

    ★★★★