Chelsea has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

1994
×
Edit this entry  
20
Ang Manananggal sa Unit 23B

Ang Manananggal sa Unit 23B

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet Me in St. Gallen

Meet Me in St. Gallen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exes Baggage

Exes Baggage

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
[ HI MAINTENANCE ]

[ HI MAINTENANCE ]

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jologs

Jologs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry