Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Through My Window

    ★★

  • The Royal Treatment

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Lulli

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Double Dad

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Airplane Mode

    ★★★