Sort by

888brooklyn has logged 77 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Edit this entry