Baby Bam has logged 366 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
God Bless America

God Bless America

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Pussy Trap Kill! Kill!

Halloween Pussy Trap Kill! Kill!

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vamps

Vamps

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Long Distance Revolutionary: A Journey with Mumia Abu-Jamal

Long Distance Revolutionary: A Journey with Mumia Abu-Jamal

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★½
Read the review Edit this entry