Baby Bam has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Angel

El Angel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bully

Bully

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
★½
Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Edit this entry  
22
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twisted Nerve

Twisted Nerve

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Electroma

Electroma

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry