Sort by

🥀 has logged 155 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
1BR

1BR

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry