arianne🥀 has logged 11 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry