Sort by

🥀 has logged 89 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry