Sort by
  • The 10th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Bocchi the Rock!

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Deck of Cards

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Rise

    ★★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • LCD Soundsystem Holiday Special

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½