Sort by

buckett has logged 130 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry