Sort by

buckett has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sam Kinison: Breaking the Rules

Sam Kinison: Breaking the Rules

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry