Sort by

Shane has logged 20 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice

Alice

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Niagara

Niagara

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boomerang!

Boomerang!

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry