Sort by

Lyd has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eden

Eden

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Amanda

Amanda

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Happy Event

A Happy Event

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suffragette

Suffragette

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Is Love Enough? Sir

Is Love Enough? Sir

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Safe Hands

In Safe Hands

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, I'm Fine

Don't Worry, I'm Fine

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hedgehog

The Hedgehog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry