Buğra Mert Alkayalar

Buğra Mert Alkayalar

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Oxygen

  Oxygen

  ★★★½

  Genel olarak ortalamanın üstünde, iyi bir gerilim-bilim kurgu filmi olmuş. Klişelerden faydalanıp ortaya biraz daha farklı bir hikaye koyuyor.Ancak gerilim dozu beklediğimden düşük geldi bana.Bilim-kurgu yönü bir süre sonra ağır basıyor.Süresi de biraz daha kısa olabilirdi. 3.5/5

 • Carnival of Souls

  Carnival of Souls

  ★★★★½

  Döneminin ötesinde bir film! Günümüzdeki pek çok korku-gerilim filminden daha ürkütücü ve daha akıcı. Başroldeki oyuncunun performansı, senaryosu ve sinematografisi oldukça başarılı. Kısacası kesinlikle kült sayılacak nitelikte bir film. Bayıldım! 4.5/5

Popular reviews

More
 • Soul

  Soul

  ★★★★½

  En son Coco'da bu kadar etkilenmiştim. Soul yine Pixar'ın en iyi işlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Animasyondaki gelişim bariz bir şekilde öne çıkıyor. Konusu ve içerdiği mesajlar ise oldukça vurucu. Gözlerim dolu bir gülümseme ile bitirdim filmi.
  Bu sıkıntılı günlerde yaşamanın anlamını, keyif almamız gereken şeylerin ne kadar basit şeyler olduğunu gösterdi.
  Sadece aklıma şu takıldı, ölüm ve ölüm sonrası gibi kavramlar çocuklar için ne kadar uygun? Disney Pixar Coco'da da bunu işliyordu. Ben karşı değilim ama elbet karşı çıkanlar olacaktır.
  Bir de öteki tarafın, ruhların tasarımlarını daha komplike bekliyordum. Inside Out tasarımına çok benziyordu. Basit geldiler. Gerçek hayat kısımlarını daha büyük zevkle izledim.

 • Stuck Apart

  Stuck Apart

  ★★★½

  Gördüğüm olumsuz yorumlar yüzünden korkarak izledim ancak ben sevdim. Evet tatsız diyaloglar, sürekli fade out ile biten sahneler vb. olumsuzluklar mevcut ancak genel baktığımda mizahı ile birlikte dramı da etkileyen, akıcı bir hikayeye sahip iyi diyebileceğim bir film.
  Karakterlerin hepsine bayıldım. Mizahı havayı çok etkili bir şekilde oluşturuyorlar. Engin Günaydın'ı başrol sanıyorken Haluk Bilginer'in de onun kadar yer aldığını görmek mutlu etti.
  Sinematografisi de ayrıca övülesi, kara mizah filminde ülkemizde görmediğimiz cinsten diye düşünüyorum. Soluk mavi tonları baskın ve buna…