Cruella

Cruella ★★★★

Bence Disney'in son zamanlarda yaptığı en başarılı, en görkemli ve en orijinal live action filmi Cruella. Zekice tasarlanmış senaryosu, bitmek bilmeyen temposu, başrol performansları, prodüksiyon tasarımı... Her şeyiyle çok başarılı ve çok özenli olmuş.
Emma Stone karakterle inanılmaz bir uyum sağlamış. Keza Emma Thompson da her zamanki gibi döktürüyor.
Senaryo başta klasik bir aile macerası gibi gözükse de oldukça karanlık noktalara sahip. 2 saat 15 dakikalık süresinde bir an olsun akıcılığını yitirmeden kendine bağlamayı başarıyor. Karakter yaratımında iyi bir şekilde derinlik katılmış.
Filmde Cruella boş emellerle dolanan bir manyak değil. Gerçekten nitelikli bir anti karakter.
Ayrıca prodüksiyon tasarımı ile birlikte şahane şarkı seçimleriyle de bu hareketli tempoyu yakalamayı başarıyor.
Joker filminden bu yana gördüğüm en başarılı orijin hikayesi olabilir.
Önceden de düşünüldüğü üzere The Devil Wears Prada filmine benzediği pek çok nokta var ancak kesinlikle bir moda kapışmasından ibaret değil.
Son olarak, eminim ki filmi beğenmeyen, başarısız gören pek çok izleyici olacak. Ben tanıtımları görünce hiçbir beklentiye girmemiştim ve sıfır beklenti ile izledim. Filmin türünü, tarzını göz önünde bulundururak değerlendirmeyi unutmamak lazım.
Size de önerim bunun aileyle izlenecek bir Disney yapımı olduğunu göz önünde bulundurmanız. Ama emin olun ki Disney'in toz pembe, klâsik aile filmlerinden birisi olmadığını ilk yarım saat sonrası fark edeceksiniz...


Filmin credits'ini kesinlikle izleyin. Credits de film kadar güzel. Filme özel harika bir parça yapılmış, credits'te çalıyor. Sonrasında da ufak bir after credits sahnesi var.

Son olarak Emma Stone'un La La Land'den sonraki en etkileyici performansı kesinlikle!