Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
01
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
28
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pride

Pride

2014
×
Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ema

Ema

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
15
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
02
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
29
Athlete A

Athlete A

2020
×
Edit this entry  
27
Cheer

Cheer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Human

Human

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry