Ryan Godsling has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
In Secret

In Secret

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry