Sort by

bulletproofQpid has logged 60 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
On purge bébé

On purge bébé

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Chienne

La Chienne

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Here Comes Mr. Jordan

Here Comes Mr. Jordan

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tanner '88

Tanner '88

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killers

The Killers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to School

Back to School

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry