Sort by

bulletproofQpid has logged 947 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lazy Hazy Crazy

Lazy Hazy Crazy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kite

Kite

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Animaniacs: Wakko's Wish

Animaniacs: Wakko's Wish

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Girl

Taxi Girl

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madame Bovary

Madame Bovary

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobo Paramilitary Christmas Special

The Lobo Paramilitary Christmas Special

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synapses

Synapses

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Abandoned

The Abandoned

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dr. Jekyll Likes Them Hot

Dr. Jekyll Likes Them Hot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy

The Boy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry