Sort by

bulletproofQpid has logged 75 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Visitants

The Visitants

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Doctor of Blood Island

Mad Doctor of Blood Island

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Keys to Tulsa

Keys to Tulsa

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Flareup

Flareup

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Music from Another Room

Music from Another Room

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Altitude

Altitude

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amulet

Amulet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding Bliss

Finding Bliss

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sensuous Nurse

The Sensuous Nurse

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry