Sort by

bulletproofQpid has logged 77 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Even Cowgirls Get the Blues

Even Cowgirls Get the Blues

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Sirena

La Sirena

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Slut

Slut

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Snake Dick

Snake Dick

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Siege

Siege

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tonight She Comes

Tonight She Comes

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tattoo

Tattoo

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom of Death

Phantom of Death

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl

Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us Again

Us Again

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come True

Come True

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prince: Sign O' the Times

Prince: Sign O' the Times

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula Bites the Big Apple

Dracula Bites the Big Apple

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
Vamp

Vamp

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Moonshine War

The Moonshine War

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Blood

Deep Blood

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gator

Gator

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
365 Days

365 Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stunts

Stunts

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Point Break

Point Break

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Stay

Stay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Waiting

I Am Waiting

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Women Without Innocence

Women Without Innocence

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry