bumblebee203 has logged 25 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Edit this entry  
08
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
15
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry