toby H has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry